Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Народитись у вишиванці

Мабуть, ніхто так беззастережно й щиро не довіряє ЗСУ, як мами, котрі народили чи в очікуванні малюка під час повномасштабної війни. Вони безумовні героїні і вірять не тільки в щасливе майбутнє свого маляти, а й у Перемогу й розквіт країни, яка стала його Батьківщиною.


Цьогоріч з нагоди Дня вишиванки Український розмовний клуб "Файно" надіслав координаторам в Рівному 40 пакуночків для немовлят із вишитими льолями, чопиками, спідничками чи штанцями, а ще з мотаночками-оберегами і квітчасними масочками для матусь. Додай читання - Add Reading з невгамовною книголюбкою Євгенією Пірог допакувало книжечки-співанки і доправило чарівні дарунки у перинатальний центр міста Рівне.
Тож саме в День вишиванки давній вислів «народитися у сорочці» заграв новими барвами, адже новонароджені дітки отримали не просто сорочечки, їхніми першими льолями стали з любов’ю вишиті волонтерами з усіх куточків країни вишиванки – наш прадавній оберіг.
До речі, ініціатива дарувати вишиті сорочечки немовлятам зародилася у 2017 році на Донеччині. Саме активістки УРК "Файно" зуміли з часом об’єднати довкола своєї ідеї вишивальниць з усіх куточків України. І якщо під час першої акції одягнули у вишиванки 35 малюків, то цьогоріч волонтери за пів року надбали 1029 вишитих льоль, які розлетілись не тільки 25 українськими містами і містечками, а й у різні кінці світу.


- У нашому пологовому це свято відбувається уже вдруге. Особливо важливо підтримати матусь у такі складні часи, які ми переживаємо зараз. Вишиванками тішаться не тільки вони, а й ми, бо приємно бачити усміхнених жінок із дітьми на руках. Дякуємо волонтерам, котрі роблять цю акцію традиційною, і сподіваємося, що наступного року дітки отримуватимуть свої перші вишиванки вже під мирним небом, - каже заступник головного лікаря з неонатології Галина Семенівна  Ковальова. 
Один із пакунків – з великою лялькою-мотанкою і її «дітками», залишиться в перинатальному центрі, адже саме лікар стає тим місточком, яким новонароджена дитинка потрапляє у наш світ. На жаль, українські дітки змушені народжуватись під завивання сирен і гул снарядів, тож відповідальність, що тепер лягла на плечі лікарів – неспівмірно вища. Розуміють її і матусі, тому що після подяки за такі барвисті подаруночк одразу ж лунають слова про Перемогу й мир. 
А біля однієї з новонароджених красунь – тато-військовий, котрому вдалось вирватися на декілька днів, аби потримати донечку у своїх обіймах. Бажаємо і його сім’ї, і всім українським родинам Перемоги і мирного неба, під яким зростатимуть здорові і щасливі дітки. 
Волонтерки Мирослава Кирильчук – літредактор нашої газети,  Ілона Позняк та Ірина Скуба – студентки філологічного факультету МЕГУ – вже готові й наступного року долучитись до цієї прекрасної ініціативи.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: