Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Рівненській АЕС успішно проведено наглядовий аудит

На Рівненській АЕС проведено другий постсертифікаційний аудит інтегрованої системи управління (ІСУ) на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO 9001:2015 (система управління якістю), ISO 14001:2015 (система екологічного управління) та ISO 45001:2018 (система управління гігієною та безпекою праці).

11-19 січня 2022 року триває постсертифікаційний аудит ДП «НАЕК «Енергоатом» з метою оцінки та підтвердження відповідності ІСУ вимогам трьох міжнародних стандартів. Ресертифікаційний аудит Компанія успішно пройшла у 2019 році, а в 2020 році – перший постсертифікаційний.

На Рівненській АЕС в умовах карантину аудит проведено 11-12 січня поточного року в режимі відеоконференції. Перевірку здійснювали аудитори органу сертифікації TÜV NORD CERT ТОВ «Інтернешнл Менеджмент Сістемс» Володимир Пилипенко та Ярослав Литвиненко. Комісія перевіряла дотримання 14 структурними підрозділами РАЕС вимог міжнародних стандартів щодо системи управління якістю, системи екологічного управління, системи управління гігієною та безпекою праці. Аудиторами розглядалася низка напрямів діяльності підрозділів, серед них: лідерство та стратегічне управління, готовність до аварійних ситуацій, інфраструктура, управління виробництвом, персоналом, ризиками, документацією, екологічними аспектами, закупівлями і т. д. Аспекти виробничої діяльності Рівненської АЕС аудиторам представив заступник генерального директора з якості та управління Віктор Кравець, виокремивши зміни в інтегрованій системі управління та досягнення Рівненської АЕС у 2021 році.

«ІСУ електростанції побудована на основі процесного підходу щодо управління підприємством. Впроваджена модель складається з 13 процесів: основних, забезпечуючих, управління та моніторингу. Для вдосконалення ІСУ на РАЕС у 2021 році виконувалася низка коригувальних заходів. Зокрема, до процесу управління виробництвом додано підпроцес «Виробництво кисню медичного газоподібного», що стало важливим кроком у боротьбі з COVID-19», – зауважив Віктор Кравець.

Серед досягнень минулого року на РАЕС відзначено також: виконання модернізації крана кругової дії у межах впровадження технології компанії «Holtec International» на енергоблоці № 3; передачу радіоактивних відходів на переробку та захоронення до комплексу «Вектор», що входить до складу ДСП «Централізоване підприємство із поводження з радіоактивними відходами», яке є національним оператором із поводження з радіоактивними відходами; введення в експлуатацію лінії зневоднення шламу споруди очищення добавленої води; впровадження біометричної ідентифікації працівників та інші практики.

У підсумку комісія аудиту підтвердила відповідність діяльності РАЕС вимогам міжнародних стандартів, а також підготувала низку позитивних спостережень.

«Серед кращих практик підприємства комісія аудиту відзначила виробництво та постачання кисню медичного газоподібного для закладів охорони здоров’я, врахування результатів психофізіологічного обстеження під час ухвалення кадрових рішень, презентацію своєї діяльності структурними підрозділами РАЕС та участь працівників у розробці проєкту «Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря Рівненської зони на 2021-2025 роки», – підкреслив начальник служби забезпечення якості РАЕС Віктор Саворона.

#РАЕС  #аудит 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: