Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Рівненщині жінка вишила Євангеліє та потрапила у книгу рекордів

Подивіться ці фото та спробуйте уявити, скільки часу і терпіння треба, щоб вишити Євангеліє та кожне слово у ньому.

За свою роботу рівнянка Олена Медведєва сьогодні потрапила до Книги рекордів України. Це зафіксували о 14-й годині у Літературному меморіальному музеї Тараса Шевченка в Києві. Книга-рекордсменка вишита технікою «стебнівка» – це запатентований авторський шрифт Олени Медведєвої. Таких євангелій пані Олена вишила чотири. Рекорд присудили за Євангеліє від Матвія.

– Вона за вагою найбільша, 9кг 400грамів, в ній 60 сторінок (у решти євангелій менше). Тому саме її обрали для рекорду. Зрозуміло, що вона вишивалася не для рекорду. Але отримання цього сертифіката для мене така знакова подія, тому що свідчить про те, що це перша в Україні найбільша вишивана книга вручну. 12 сантиметрів товщина книги, і в ній вишито 88 тисяч 700 літер і розділових знаків, – розповіла Суспільному авторка вишиваної книги-рекордсменки.

Загалом у доробку засновниці видавництва «Креативна книга» понад 20 арт-буків: мереживних, різьблених, солом’яних, шкіряних, бурштинових, в'язаних тощо. Щодо вишиваних книг, то першим був «Кобзар» Тараса Шевченка, потім – збірки Івана Франка і Ліни Костенко, а також 4 Євангелія. Нині майже готова «Лісова пісня» Лесі Українки", паралельно Олена Медведєва вишиває також книжкові мініатюри. Уперше до цього процесу вона долучила інших. У музеї Уласа Самчука пропонує охочим вишити кілька літер з його трилогії «Волинь». Ця акція відбувається для того, щоб повернути твори письменника до шкільної програми.

За матеріалами Суспільного.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: