Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Рівненщині громади залишають Московський Патріархат: п'ять за три дні

7 травня відбулися загальні збори релігійної громади Української Православної Церкви с. Білашів Острозького району, на яких було прийняте рішення про зміну канонічної підлеглості, тобто вихід з-під юрисдикції УПЦ МП та перехід до Православної Церкви України.

Джерело РІСУ

Статут релігійної громади в новій редакції подано на реєстрацію до Рівненської ОВА.

6 травня відбулися загальні збори релігійної громади Свято-Параскевської парафії Сарненської єпархії УПЦ МП с. Озерськ Дубровицького району, на яких було прийняте рішення про зміну канонічної підлеглості, тобто вихід з-під юрисдикції УПЦ МП та перехід до ПЦУ.

У Рафалівській селищній громаді перша громада вирішила перейти до ПЦУ. Загальні збори відбулися 8 травня у релігійній громаді Свято-Георгієвської парафії Сарненської єпархії УПЦ МП с. Суховоля Володимирецького району, на яких було прийняте рішення про зміну канонічної підлеглості, тобто вихід з-під юрисдикції УПЦ МП та перехід до Православної Церкви України.

Рішення про перехід було прийняте майже одноголосно, — повідомляє пресслужба Рівненської єпархії ПЦУ.

Голосування у громаді с. Суховоля - фото 92786 Голосування у громаді с. Суховоля

Також 8 травня Петропавлівська парафія с. Хорів Острозької ОТГ Рівненської області вийшла з УПЦ МП та приєдналася до єдиної помісної Православної Церкви України на чолі з митрополитом Епіфанієм. За зміну канонічної підлеглості громади проголосувало 229 вірян. "На жаль, місцевий священник відмовився взяти участь у парафіяльних зборах", — повідомляє релігієзнавець Андрій Смирнов.

Храм у селі Хорів побудував маршалок польського сейму Станіслав Малаховський 1781 р. як греко-католицьку церкву. Православним храм став у 30-х роках XIX ст. після приходу на Острожчину російської влади. Сьогодні храм є пам’яткою архітектури місцевого значення, що перебуває в користуванні релігійної громади.

Храм свв. Петра і Павла в с. Хорів

Вчора відбулися загальні збори і релігійної громади Свято-Михайлівської парафії Української Православної Церкви с. Милятин Острозького району, на яких було прийняте рішення про зміну канонічної підлеглості, тобто вихід з-під юрисдикції Московського патріархату та перехід до Православної Церкви України.

Храм у Милятині

Як повідомили у Рівненській єпархії ПЦУ, лише вдова покійного настоятеля храму Тетяна Сегень вирішила залишитись в єдності з МП та не змогла спокійно прийняти рішення членів релігійної громади про зміну канонічної підлеглості. Вона намагалася перешкодити парафіянам зайти до храму та відмовлялась передати ключі від храму.

Тому, для забезпечення правопорядку та цілісності майна релігійної громади було прийнято рішення опечатати будівлю храму до завершення процедури реєстрації статуту релігійної громади у новій редакції та внесення змін до відомостей про юридичну особу до єдиного державного реєстру.

 

У Рафалівській селищній громаді перша громада вирішила перейти до ПЦУ. Загальні збори відбулися 8 травня у релігійній громаді Свято-Георгієвської парафії Сарненської єпархії УПЦ МП с. Суховоля Володимирецького району, на яких було прийняте рішення про зміну канонічної підлеглості, тобто вихід з-під юрисдикції УПЦ МП та перехід до Православної Церкви України. Рішення про перехід було прийняте майже одноголосно, — повідомляє пресслужба Рівненської єпархії ПЦУ.

#УПЦ  #ПЦУ 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: