Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Рівненщині формують реєстр і просять громади про допомогу з інформацією

На Рівненщині створюють реєстр пам'ятних місць та місць поховань бійців УПА. Центр національно-патріотичного виховання, туризму, краєзнавства просить жителів області повідомляти про локації, пов'язані із повстанцями.

За інформацією видання Суспільне мовлення України.

Працівники Рівненського центру національно-патріотичного виховання, туризму, краєзнавства в рамках заходів з відзначення 80-річчя створення Української Повстанської Армії, що припало на 14 жовтня 2022 року, працюють над створенням реєстру пам'ятних місць та місць поховань бійців УПА, повідомив керівник Центру Юрій Шадий.

Таким чином дослідники планують не лише зберегти вже наявні пам'ятники та місця поховань вояків УПА, котрі впорядковували різні організації з 1989 року, а й визначити важливі ще не пошановані постаті, місця боїв та поховань.

Листи із проханням Центр направив в усі громади Рівненщини, зазначив Шадий.

"Разом з тим є усвідомлення, що у громадах певні фахівці, відповідальні за внесення пам'яток до даного списку, не завжди можуть володіти інформацією про наявні у них пам'ятки, бо як правило вони не перебувають на балансах чи обліках у самих громадах", — написав керівник центру.

Відтак Юрій Шадий закликає усіх жителів Рівненщини, які мають інформацію, повідомляти про меморіальні дошки, могили, пам'ятники бійцям УПА, заповнивши форму.

У формі потрібно обрати назву своєї громади, вказати контакти та повідомити про наявність пам'ятників та пам'ятних хрестів, поховання (підпільників ОУН та вояків УПА в тому числі братські могили на кладовищах та інших місцях) та меморіальні дошки.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: