Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Мешканцям Рівненщини на замітку: Як перевіряти легальність ялинок під час покупки

Незабаром на ринках Рівненщини з’являться у продажі новорічні деревцята  – ялинки та сосни. Тож лісівники області нагадують, як можна перевірити легальність зрубаного дерева.

Для цього слід виконати наступні дії:

1) Попросити продавця показати товарно-транспортну накладну на дерева. У цьому документі особливу увагу потрібно звертати на породу – сосна чи ялинка. Якщо у місці продажу пропонуються інші види дерев, то на кожен з них має бути оформлена окрема накладна;

2) Проконтролювати наявність паперової етикетки або пластмасової бирки-стяжки зі штрих-кодом та ідентифікаційним номером на дереві. Якщо її немає, а продавець показує наявність цих бирок окремо від ялинок, це точно означає нелегальний продаж. Бирки прикріплюються одразу після вирубки лісгоспами, а тому зняти їх, не розірвавши, неможливо
3) Знайти ідентифікаційний код з паперової етикетки або пластмасової бирки-стяжки на сайті системи Лісогосподарського інформаційно-аналітичного центру (ЛІАЦ) 

Сервіси перевірки легальності та походження деревини. Для цього також існує зручний додаток yalynka.info, який можна встановити на смартфон. Після введення коду на сайті відобразиться інформація про породу дерева, місце заготівлі, підприємця, який реалізує продукцію.

 Не співпадіння інформації або ж відсутність даних за введеним кодом свідчить про проблеми з законністю в цьому місці продажу.

За порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу статтею 88-1 КУпАП передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу у розмірі від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без неї. Ця норма розповсюджується як на продавця, так і покупця.

Держекоінспекція напередодні зимових свят також посилює контроль за законністю реалізації новорічних дерев. Зокрема, спільно з поліцією проводитимуться рейди по ялинкових ринках з метою виявлення порушень.

Торік в рамках аналогічних заходів тероргани Держекоінспекції склали 235 протоколів про адміністративні правопорушення та притягнули до адміністративної відповідальності 117 осіб. Загальна сума розрахованих збитків склала майже 430 тисяч гривень.


 

#ялинка  #інспекція 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: