Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Майже пів тонни каміння бурштину було вилучено на Рівненщині

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури, спільно з оперативними працівниками Управління СБ України в Рівненській області, в межах кримінального провадження за фактами екоциду та незаконного видобування, збуту, придбання, зберігання, передачі, перевезення та переробки бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами, вчиненого у значних розмірах (ст. 441, ст. 240-1 КК України), викрито групу осіб з числа мешканців Рівненської області, які налагодили схему незаконного видобутку «сонячного каміння» з його подальшою обробкою та збутом.

Зокрема, впродовж двох днів, 31 травня та 1 червня цього року припинено злочинну діяльність групи осіб щодо незаконного видобутку бурштину на землях державного фонду на території Вараського (Володимирецького) району Рівненської області.

В ході комплексу слідчих дій виявлено 16 осіб безпосередньо під час незаконного промислу, на «клондайках» та в домоволодіннях фігурантів вилучено 30 мотопомп кустарного виробництва, близько 500 кг каміння бурштину, 3 автотранспортні засоби, дві одиниці вогнепальної зброї та чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність.

На даний час вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно, тривають першочергові слідчі (розшукові) дії. Призначено судову гемологічну експертизу каміння.


Рівненська обласна прокуратура

#прокуратура  #СБУ  #бурштин  # 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: