Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

КРАЩИЙ В УКРАЇНІ молочний комплекс – в дії!

Визначальною подією загальнодержавного значення назвав введення в дію цього комплексу, одного з найкращих у країні, почесний гість заходу заступник міністра аграрної політики  України Олександр Сень. В урочистостях також взяли участь голови ОДА Василь Берташ,  райдержадміністрації Геннадій Владичук, народні депутати України Микола Шершун, Віктор Матчук, міський голова Рівного Володимир Хомко, керівники аграрної галузі.   На просторому брукованому  подвір’ї біля входу в доїльний  зал виставили інформайний  стенд із фотографіями цієї території: колишніх зруйнованих  ферм та нинішніх споруд єврокласу. В комплексі встановлено обладнання німецької фірми  «Вестфалія», він розрахований  на безприв’язне утримання 1800  високопродуктивних корів, які  щодоби даватимуть 35 тонн молока. У подальшому планується  нарощування виробничих потужностей, поголів’я, відтак і  продукції – до ста тонн на добу.  

Генеральний директор ТОВ  «СГП імені Воловікова» Василь  Голубінка на урочистостях сказав, що колектив акціонерів та  працівників ще п’ять років тому,  обравши молочне тваринництво  пріоритетним напрямом стратегії розвитку сільгосппідприємства, не без труднощів йшов  до цієї мети – спорудженння  потужного сучасного комплексу. Адже поголів’я корів у країні продовжує скорочуватись,  якісна молокопродукція стає  дефіцитом, тому її виробництво  має велику перспективу і є необхідною складовою продовольчої  безпеки держави. Керівник товариства висловив велику подяку  партнерам із реалізації проекту  - ПАТ «Альфа-Банк» за фінансову підтримку, фірмі «Вестфалія»,  яка поставляла спеціальне обладнання: системи «карусель»,  «ялинки», холодильники тощо, а  також будівельникам, які в стислі строки якісно виконали чималий об’єм робіт. І зазначив, що  новий комплекс - перший крок  у стратегії розвитку сільгосппідприємства імені його колишнього голови - двічі Героя Соцпраці  Петра Воловікова. До 2016 року  передбачається у декілька разів  збільшити і кількість поголів’я,  і виробництво високоякісного  молока. Важливим фактором у  здійсненні цих планів є належна підримка державою тваринництва в цілому, а особливо – у  спорудженні таких високотехнологічних комплексів.

Реалізації проекту сприяли керівники органів виконавчої влади  області та Гощанського району.  Тож Василь Берташ у вітальному  слові підкреслив життєву потребу  максимального сприяння влади  розвитку сільськогосподарського виробництва, яке є провідним  в економіці Рівненщини, гідно  оцінив доробок колективу ТОВ  «СГП імені Воловікова» в аграрній галузі краю:  

- Мені приємно бути на відкритті високотехнологічного  молочного комплексу. Пишаюсь вашими успіхами, вашим  підприємством - лідером в області із застосування сучасних  технологій обробітку землі, досягнення урожайності культур,  надоїв молока. Дякую всім, хто  долучився до будівництва цього  новітнього комплексу!  Олександр Сень у своєму  виступі також наголосив на  вирішальному значенні розвитку молочного тваринництва в  аграрній політиці держави, на  реалізації планів збільшення  виробництва продукції саме на  такому комплексі, який сьогодні є одним із найкращих в Україні. Водночас процес створення  такого об’єкта став прикладом  співпраці виробників з органами влади. Приємно вражає естетичний вигляд новобудов.

 - Ми повірили у перспективність нового виробництва,  у професіоналізм його творців  і стали їх партнерами у великій  справі, - сказав президент ПАТ  «Альфа-Банк» Олександр Луканов. - Тепер із радістю поділяємо гордість за чудовий результат співпраці, тим більше,  що з Гощанським районом мене  єднають родинні зв’язки.  Учасники урочистостей оглянули виробничі підрозділи. Про  роботу кожного з них цікаво розповідав Василь Голубінка. У ТОВ  «СГП імені Воловікова» нині утримують п’ять тисяч голів худоби, з  них дві тисячі корів, решта - телиці,  які з часом поповнять молочне стадо. Діють система автоматичного  управління процесами отримання молока, лабораторія контролю  його якості, служба виявлення відхилень у здоров’ї тварин та лікування, проводитиметься регулярний аналіз оптимального раціону  кормів тощо. Попит на продукцію  зростатиме, бо згідно з вимогами  СОТ, членом якої є Україна, через  декілька років тільки таке молоко,  вироблене за відповідними сучасними технологіями, дозволятимуть реалізувати на ринках нашої  та інших держав.  

 

Юрій Благодир,  депутат обласної ради:  - Переконаний, що саме  такі високотехнологічні  сучасні проекти будуть  формувати економіку та  й взагалі розвиток Гощанського району та Рівненщини в цілому. Я залучав і буду  продовжувати залучати  такі інвестиції в наш край,  адже це робочі місця, належні умови праці, бюджет  і взагалі - перспектива.  Ми повинні підтримати  кожного, хто в сьогоднішніх непростих умовах творить конкретні справи.

 

• Анатолій Кардаш

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: