Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Колективний портрет

- Так, організовуємо культурно-благодійницькі свята навіть для тих, хто в нас не працює…

- Так, для багатьох  ми є партнером  № 1…

- Так, серед  настільних книг – книга «Рослинництво»…

- Так, у нас працюють родинами…

- Так, ми – люди віруючі…

- Так, ми ще подивуємо людей…

Вони ж коментують:

- Бандитами нас називають ті, кому не даємо їсти  даремний хліб, не дозволяємо красти,  оскверняти душу та землю-годувальницю, плутатися під ногами.

- Ми просимо, аби нам не заважали працювати. Ні окремі чиновники, ні влада в цілому.

- Ми розвалюємо старе і на його місці зводимо нове, сучасне, прогресивне. Від  машинно-тракторних парків – до виробничих стосунків між членами колективу і  колективами-партнерами.

- Ми не шкодуємо коштів на придбання  найсучаснішої  сільгосптехніки, добрив, технологій. Бо це (після високопрофесійних   працівників) – друге крило виробничого польоту.

- Ми не всіх охочих працевлаштовуємо, а лише  найкращих спеціалістів. У нас навіть на посаду  механізатора  існує відбірний конкурс.

- Наші працівники  мають заробітки, які дозволяють почуватися краще, ніж у місті, їздити відпочивати навіть у Єгипет.  А саме підприємство здатне знаходити матеріальні можливості для організації культурно-благодійницьких свят  і для своїх працівників, і для  вчителів, медиків, ветеранів війни та праці, і для молоді, для  будівництва обєктів соціального і духовного призначення.

- Ми є парнером  №1 для  для переробних  підприємств і виробників добрив.

І знаючи, що без наукових і технологічних новацій вирощувати високі врожаї сільськогосподарських культур фактично не можливо,  на кожній дільниці зробили книгу  нашого  земляка вченого-агронома  Володимира Лихочвора «Рослинництво»  настільною.  Бо в ній є все – і як, і чим, і коли сіяти та збирати.

- І на родини хліборобські багаті. Як-ось, сімейство  Переходьків, де в одному колективі працюють батько, два сини, дві доньки і зять.

- І  допомагає нам жити і працювати  щира віра в Бога і  землю-годувальницю. Як велося це в наших працелюбнів предків. Тож  не сумніваємося, що ще не раз своїми хліборобськими успіхами  подивуємо і наш край, і нашу країну…

 

Хто ж  це - вони?

Вони – це працівники приватного підприємства «Агро-Експрес-Сервіс», рік народження якого – 1999-й,  до складу якого входить 7 дільниць,  де займаються вирощуванням зернових, цукрових буряків, ріпаку та взялися за розведення великої рогатої худоби.   До речі, площа хлібних ланів – 9 тисяч 300 гектарів, а цукристих – 9 тисяч  963 гектари.  Всього підприємство використовує для вирощування  врожаїв понад  20 тисяч гектарів орендованих земель у Рівненській, Тернопільській та Волинській областях.

У трудовому колективі – 450 людей різних професій і спеціальностей. Саме вони  презентують  підприємство як одного з провідних виробників сільськогосподарської продукції в Україні. Вони разом зі своїм керівником – генеральним директором кавалером ордена «За заслуги» ІІІ ступеня  Сергієм Костючком, людиною  молодою, але вже досить  досвідченою та освітченою, наполегливою та  цілеспрямованою, яка встигла, як мовиться, і на власних хлібах побувати, і на державних,  живуть за правилом: спирайся на вчорашній досвід і орієнтуйся на завтрашній рубіж, який має бути на порядок вищий від учорашнього досвіду.

Власне, ПП «Агро-Експрес-Сервіс» – це монолітна команда однодумців, для яких  виконавська дисципліна, дбайливість, працьовитість і  сучасні методи господарювання – на першому місці. Відтак і  вагомі результати праці, і  матеріальні статки, і  черги на право стати членом цієї команди.

Правила хліборобської «гри» для всіх тут однакові: і для генерального директора, і для його заступників, і для спеціалістів земельного відділу, які займаються процесами, повязаними  з паями, зокрема, укладанням договорів оренди паїв, їх державною реєстрацією, формуванням масивів дільниць тощо, і для фінансистів, і для директорів дільниць. Полягають ці правила в одному: яка праця, така й шана. У затінку тут не сховаєшся.

Чи не тому з року в рік  виробництво зерна, цукрових буряків постійно зростає. Наприклад,  торік  хліборобами  приватного підприємства було  засіяно 7 тисяч 740 гектарів земель пшеницею і зібрано з кожного гектара понад 47 центнерів збіжжя. А  середня врожайність цукристих, на 8 тисячах гектарів, на круг склала 440 центнерів.

 

Завдяки продуманій кадровій політиці

- А в нинішньому році, - розповідає генеральний директор ПП «Агро-Експрес-Сервіс» Сергій Костючко, - ми збільшили площі, орендовані у пайовиків, на три з половиною  тисячі гектарів і маємо тепер у загальному обробітку 24 тисячі гектарів. А значить, нова техніка, нові напрацювання та перспективи потребують нових висококваліфікованих спеціалістів. І ми таких  знаходимо. Завдяки  продуманій  кадровій політиці. Тож забезпечуємо людей новими робочими місцями, даємо їм можливість гарно працювати і добре заробляти…

 - Як  на сьогодні, це досить важливо,  - каже вслід Сергію Степановичу голова Млинівської райдержадміністрації Ганна Худик, керівник виконавчої влади району, де  в  приватного підприємства є орендовані землі. – Адже на Млинівщині  нині найгостріші три проблеми: дороги, смертність і зайнятість населення.  Останню й допомагає нам розвязувати у міру своїх можливостей  колектив ПП «Агро-Експрес-Сервіс».

А ще Ганна Романівна підкреслює:

- Визначальний вклад цього підприємства  в економічний, соціальний, культурний і духовний розвиток району нині вимірюється не тільки фінансово, не тільки значною кількістю різноманітних проектів, у тому числі й благодійницьких, але й самим стилем господарювання – сучасним, динамічним, спрямованим на новітні технології, на високу продуктивність, дисципліну праці. За рівнем оплати праці трудівників це підприємство посідає чільне місце не лише в  районі, а  в області. Радує і стиль «Агро-Експрес-Сервісу» й щодо розрахунків з пайовиками. Тут і своєчасність, і вибір форм оплати – грішми чи зерном.  Служить колектив прикладом і в  розвязанні багатьох  проблем в освітянській, медичній, культурно-просвітянській сферах  району.

Зрештою, про меценатство, яким постійно займається ПП «Агро-Експрес-Сервіс»,  генеральний директор  каже коротко:

- Напевно, найбільше покликання людини в цьому світі – це творити добро для інших. Допомагаємо і школам, і храмам, і окремим громадянам, що цього потребують. Але робити з цього піар не варто. Бо справжнє меценатство ніколи не підноситься у ранг словесної похвали. Його просто треба робити.

 

Не поза, а позиція

І вони  роблять. Не заради орденів. Хоча  будь-яку нагороду, навіть особисту, генеральний директор приватного підприємства зараховує до спільних відзнак. Як і отриманий на початку минулого року орден  «За заслуги» ІІІ ступеня. Тоді Сергій Костючко зазначив, що вона – це насамперед сукупний плід самовідданної діяльності всього колективу, а також усіх пайовиків, які виявили довіру «Агро-Експрес-Сервісу» у його прагненні вирощувати високі врожаї, примножувати славу України як однієї з найбільших європейських житниць.

Це не поза, а тверда позиція.

Дільницю №1, офіс якої знаходиться у селі Ярославичі Млинівського району, очолює Микола Старостюк – надійний людина, прекрасний фахівець і однодумець Сергія Костючка.  З ним ми зустрілися  завдяки щирому «гідові» - заступникові генерального директора ПП «Агро-Експрес-Сервіс»  Василю Мусі спекотного літнього дня на території  місцевого машинно-тракторно парку, що європезується чи не на очах.

 Микола Ничипорович  як  гостинний господар водив нас новобудовами та реконструйованими приміщеннями, ділився планами. Не без гордості показував сучасне  кількаповерхове офісне приміщення, в якому  трудівники можуть і  перепочити, і пообідати, і  навіть спортом зайнятися. Заодно з усмішкою ділився одкровенням:

- Коли взялися за реконструкцію занедбаних колишніх колгоспних приміщень, чув од деяких мешканців села: «Цей уже доруйнує  все остаточно…». Чув, але не ображався, бо знав: незабаром заговорять по-іншому. І коли парк почав досить швидко «олюднюватися», коли його територія перетворилася на справжній будівельний майданчик, ті ж недоброзичливці – мов у рот води набрали…

 

І так у кожній справі

 Люди зневірилися у  всьому за часи, коли побутувало правило: «Все моє і все нічиє». Тепер треба повертати їм віру у  порядних господарів.  Повертати чесною і  сумлінною працею. Дивись,  якось і  скептики попросяться у колектив, і  поменшає тих, хто скрипить зі злості зубами, бо  працювати не вміє чи не хоче, а вкрасти норовить…

Від того ж Миколи Ничипоровича  почули не лише про минулорічні рясні жнива його виробничого підрозділу, цьогорічні  намітки та сподівання, а про неабиякий хліборобський талант  навіть  настоятеля місцевого храму отця Миколая. Цей священик у жнивну пору сідає… за кермо зернозбирального комбайна, а його матушка записується у помічники!

Було приємно чути і від сільрадівського керівництва, що якби не партнерська допомога  колективу дільниці, то вирішення  багатьох соціальних питань у тутешніх селах  перетворювалося  б на балачки.

Подібне і на інших дільницях. А це ознака сучасного бачення розвитку села. Як керівниками, так і підлеглими. Ба,  про звичайних хліборобів в колективі приватного підприємства навіть приповідки ходять. Як-от про механізатора бурякозбирального комбайна «Холмер» Миколу Кощука з дільниці №1: «Після «Холмера» Кощука не шукають буряка». Чи  тракториста Віктора Завадського, який працює на потужному «Класі»:  «Девятку»  захотів – і заробити в «Агро-Експрес-Сервісі» зумів». А про водія і тракториста Олександра Гошка кажуть: «Генеральський вихованець!».

Чимало в колективі зовсім молодих, але талановитих спеціалістів. Серед них – 22-річний комбайнер Андрій Токарський.  За  високопрофесійне  опанування складною  технікою його друзі називають не просто механізатором, а механіком-механізатором! А 24-річний  Микола Сівак не лише став пайовиком  ПП «Агро-Експрес-Сервіс», а й  механізатором широкого профілю дільниці № 3, де ще учнем училища  проходив практику.

Коли ж заходить мова про Віталія Наконечного з дільниці №5, то односельці  примовляють: «Достаток починається з калача, а добрий врожай – із сівача». Бо він насправді – сівач од Бога. Такими хоче бачити й своїх трьох синів, що підростають. До речі, двоє з них – 14-річний Ілля та 12-річний Сашко вже з батьковою технікою знайомі.

Заслужив повагу в колективу дільниці № 5 і 20-річний механізатор-водій Павло Бойко,  в руках якого екскаватор стає… роботом!

 

Повноправні партнери

Повноправними партнерами в колективу ПП «Агро-Експрес-Сервіс» є і пайовики, і  переробники, і виробники добрив, і постачальники  сучасної техніки… Від усіх них залежать майбутні врожаї.

Так ТзОВ «Рівне-Зерно-Продукт»  тісно співпрацює з приватним підприємством  щодо доведення зібраного врожаю до кондиції, його зберігання та переробки. А ось  продукцію  ВАТ «Кременецький крейдяний завод»  ПП «Агро-Експрес-Сервіс» використовує для… розкислення грунтів.

- У нинішньому році, - розповідає головний агроном  приватного підприємства Олег Чалик, - вирішено в цьому напрямку здійснити справжній пілотний проект, своєрідний прорив у розкисленні грунтів. Мається на увазі використання крейдяного борошна, одного з найкращих чинників, що нейтралізує кислотність. У середньому кожен гектар отримає в серендньому по три тонни цього борошна високої якості.

Головний агроном переконаний, що альтирнативи «крейдяно-борошнистому» розкисленню немає. Принаймні з огляду на його природну дію та намічену планку високих врожаїв.

А ще триває тісна співпраця ПП «Агро-Експрес-Сервіс» з постачальном мінеральних добрив  ВАТ «Рівнеазот». Торік, наприклад, на полях приватного підприємства під урожай пшениці, цукрових буряків і ріпаку було внесено у грунт 7,5 тисячі тонн  поживи, що стало вагомою складовою високих врожаїв.

Серед надійних переробників - Радехівський цукровий завод,  ДП «Радивилівський комбінат хлібопродуктів», а в сфері захисту рослин тісна співпраця у приватного підприємства з ТОВ «Галич - Агро - Стек» та ТОВ «Авангард» з Тернополя, які входять у групу компанії «Авангард».

Отак з вірою і любовю живе і працює на благо людей та держави колектив однодумців і  небайдужих до майбутнього України  людей.

Юрій Береза

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: