Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Кіна не буде? Буде, та ще й у цифровому форматі - пообіцяв голова Рівненської ОДА

Питанням національної безпеки голова Рівненської ОДА Віталій Коваль вважає обмеженість цифрового сигналу в області. Адже на сьогодні покриття «цифрою» має лише 75 відсотків території. Проблеми із цифровим сигналом відчутні у південній частині – «білою плямою» є Радивилівський і Демидівський райони, частково Дубенський і Млинівський. Не у повній мірі є покриття у Зарічненському, Володимирецькому, Сарненському районах.

Якщо мешканці південних районів можуть налаштувати свої телевізори на передавачі сусідніх областей, то вже Полісся перебуває у зоні білоруського цифрового сигналу й змушене дивитися російські телеканали.    

Нині для трансляції використовуються лише три точки передавальних веж, хоча є можливості інших телетрансляційних споруд, зокрема, в смт Зарічне, містах Сарни, Мирогощі Дубенського району, Острозі та селі Кургани Березнівського району.

Певним вирішенням проблеми покриття південних районів телесигналом може стати введення в експлуатацію 110-метрової телевежі РТС Копань в Демидівському районі. Зведення її розпочалося ще у липні 2014 році за кошти Концерну РРТ і нині змонтовано 62 метри. Проблема добудови неодноразово озвучувалася перед центральними органами влади, втім, досі є не вирішеною.

«Питання спорудження телевежі в прикордонній області є стратегічним проєктом, адже позбавлення можливості перегляду українських телепередач є однією із загроз національній безпеці в інформаційній сфері, - вважає голова ОДА Віталій Коваль. Тому Рівненська ОДА звернеться до ТзОВ «ЗЕОНБУД» щодо покриття північних районів «цифрою», а до Кабміну – про добудову телевежі. Разом з тим, ми опрацюємо можливість залучення до завершення будівництва приватних інвесторів».

Актуальності питанню додає й те, що з 20 січня 2020 року будуть закодовані супутникові сигнали низки українських каналів, які можна буде дивитись лише придбавши додаткове обладнання та сплачуючи абонентську плату. В Україні  супутниковим телебаченням користуються близько 4 млн. домогосподарств, тобто вимкнення торкнеться кожного третього глядача. Тому питання якісного «цифрового» прийому стане вирішенням і цієї проблеми, запевняють на офіційному сайті Рівненської ОДА.

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: