Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Камуфляж замість шкільної сукні: лави військового профілю ліцею поповнили 15 дівчат

Давно минули часи, коли жінку вважали "слабкою статтю", проходить і час гендерних стереотипів. Тендітні й чарівні леді все частіше зустрічаються у політиці, роблять блискавичні кар'єри в різних галузях, досягають успіху в науці, перемагають на фронті. Водночас не забуваючи про своє покликання матері та берегині роду. Дівчина у військовій справі вже давно не рідкість. За період російсько-української війни лави ЗСУ поповнили сотні українок, багато з них додають тисячі кілометрів під обстрілами, щоб надавати волонтерську допомогу військовим на Сході.

З появою у Володимирецькому ліцеї "Колегіум" військово-спортивного профілю, популярність таких професій теж зросла серед молоді. Багато наших випускників стали студентами військових вишів, здобули вищі професійні ранги та звання і, навіть, воюють на фронті.

Про підготовку та вишкіл учнів ВСП чули вже давно за межами Рівненської області. Вчитися до нас приїжджають з інших населених пунктів. Часто до ліцею приходять подяки від ректорів навчальних закладів за чудове виховання та навчання учнів. Цього року двоє випускників профілю брали участь у святковому параді до Дня Незалежності України. Саме через це, щороку чисельність профілю збільшується. Та не тільки хлопцями…

1 вересня під кашкетами учнів 10-Д класу рясніли жовто-блакитні стрічки! 15 струнких, тендітних дівчаток крокували пліч-о-пліч із хлопцями. Юнки приїхали із Лозок, Суховолі,В.Телкович, Половель, Велихіва, Канонич, Полиць, Вараш та Іванчів, звичайно, ж і місцеві. Вони пройшли конкурсний відбір, та за результатами медичної комісії, були зараховані у ліцей.

Попереду на дівчаток та вісьмох їх однокласників-хлопців чекають цікаві заняття та навчально-польові збори. Тепер вони вчитимуться виконувати марш-кидок, практикуватимуть тактичні дії з орієнтування, маскування, освоять вогневу, стройову та медико-санітарну підготовку.

До послуг учнів ліцею завжди функціонує туристична база "Вулик" у селі Воронки. Саме там військово-спортивне відділення вже встигло побувати під час першого тижня навчання. Почалися перші заняття. А після закінчення школи та омріяних вищих навчальних закладів, вони стануть професійними військовими.

Тож побажаємо успіху нашим вихованцям, а особливо, дівчатам. Молодці, що не боїтеся доводити, що жінка може усе!

Тетяна Осмолович

#колегіум  #ліцей 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: