Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Із 1 квітня перерахують виплати пенсіонерам, які працюють

З 1 квітня в Україні проведуть перерахування пенсій для пенсіонерів, які працюють, і які не підпали під березневу індексацію. Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак.

Директорка департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України Олена Охріменко в етері Суспільне. Спротив розповіла, хто підпадає під квітневу індексацію та як проводять перерахунок.

З 1 квітня відбудеться щорічний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють. На сьогодні в Україні їх налічується приблизно 2,7 мільйона людей, говорить Олена Охріменко:

"Це пенсіонери можуть бути і ті, яким призначені пенсії у 2017, 2016 роках, тобто давно отримують пенсії та продовжують працювати. Ми їм щорічно з 1 квітня, вже четвертий рік поспіль, будемо проводити перерахунок — автоматично, без звернення людини. Тобто людині не потрібно звертатися до Пенсійного фонду та не треба подавати заяву".

Категорії людей, яким будуть проводити перерахунок пенсій:

  • пенсіонери, які після призначення пенсії, станом на 28 лютого, мають два роки стажу;
  • від попереднього перерахунку пенсії минуло два роки;
  • має два за чотири місяці страхового стажу.

При перерахунку будуть враховувати персональні дані людини — стаж та заробітну плату.

"Також буде визначена доцільність. Цей перерахунок розділений на дві частини — лише по стажу, а може бути по стажу і заробітній платі. Спочатку перераховуємо по стажу, потім перераховуємо по заробітній платі і дивимося, що людині доцільніше. При низькій заробітній платі і при тому, що розмір пенсії практично мінімальний, підвищення буде невисоке. Це все дуже індивідуально.

Звіт за перший квартал цього року ми отримаємо в кінці травня для того, щоб пенсіонери розуміли, чи вони отримують підвищення. Ми проведемо перерахунок в червні, але доплати люди отримають у червні за квітень та травень, і пенсію, перераховану у новому розмірі, отримають за червень місяць", — говорить директорка департаменту.

У 2022 році з понад одного мільйона пенсіонерів, які працювали, підвищення отримали понад 600 тисяч людей.

"Тому, що є мінімальна пенсійна виплата, якщо проводимо перерахунок, міняємо складові пенсійної виплати, тобто розмір пенсії. З 1 березня встановлювали мінімальний розмір пенсії, оці дотяжки просто зменшуються і розмір пенсій внаслідок цього не збільшуються", — пояснює Олена Охріменко.

Крістіна Лапікоцька

Суспільне Рівне

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: