Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Головний архітектор Рівного прокоментував рішення суду, щодо будівництва біля "Сільпо"

Питання зі зведенням "тимчасових споруд" навпроти "Сільпо" у Рівному у правовій площині швидко вирішити не вдасться. Про це 14 жовтня у Facebook заявив начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста Дмитро Котляров, коментуючи судове рішення на користь підприємця повідомили у Рівне.Суспільне.

Суд призупинив дію наказу про скасування паспортів прив’язки на споруди біля супермаркету.

“Все вказує на те, що я, на жаль, був правий, коли після аналізу документів зробив висновок: так швидко і легко цього "кіоскового дощу" ми не позбудемося. Отже, позиція перша. У правовій площині швидко і ефективно вирішити (знести) ці та інші "архітектурні елементи не вдасться. Наше законодавство плутане, обросло підзаконними актами, зв'язками”, – пише Котляров.

Водночас головний архітектор вважає, що “завадити цьому та іншим випадкам можна”. Посадовець зазначає, що разом із колегами з початку року працюють над створенням таких умов, коли “ніхто не зможе зазіхнути ні на сантиметр землі громади без дозволу цієї громади”. Цей шлях він називає нелегким і довгим, водночас бізнес отримає прозорі правила роботи.

Головний архітектор повідомив, що 13 жовтня на земельній комісії презентували напрацювання по містобудівній програмі, яка урегульовує питання тимчасових споруд та літніх майданчиків.

"Отже, переді мною був вибір – швидкі рішення, які, на жаль, приносять тільки тимчасове самозаспокоєння, чи напрацювання системних рішень, які унеможливлять за деякий час будь-які порушення. Командою обрали друге, набагато менш популярне, але, на мою думку, більш правильне. Я хотів би помилятися, але логіка така, що з кожним днем ми бачимо тупиковість "простих" рішень і необхідність рішень системних”, – пише Котляров.

Суспільне уточнило в посадовця, чи будуть оскаржувати рішення про призупинення дії наказу на скасування паспортів прив’язки тимчасових споруд біля “Сільпо”. Дмитро Котляров пояснив, що як тільки це рішення отримають на руки, його вивчать юристи та приймуть рішення про подальші дії.

Зазначимо, що перед голосуванням Рівнеради за скасування паспортів прив'язки Дмитро Котляров кілька разів заявляв, що це рішення має великі шанси бути скасованим судом.

#суд  #забудова 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: