Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Гектар додаткової краси в Остках

Тут у живописних куточках остківчани проводять і фотосесії, як от молодята. Цей гектар додаткової краси, створений у 2012 році лісівниками, став улюбленим місцем відпочинку усіх.

А дендропарк створений у рамках проекту Програми малих грантів Глобального екологічного фонду ОНН "Відновлення біологічного різномаїття лісів Полісся", за співфінансування Остківського лісгоспу та згаданого фонду. Один з організаторів і творців парку - лісничий Сергій Кондратовець - опікується дендропарком і донині. І працівник місцевого лісництва Олександр Кухновець та помічниця лісничого Наталія Хоменко разом із учнями шкільного лісництва (переважно 5-7-мі класи ліцею) допомагають.

"Діти залюбки доглядають за насадженнями, - розповідає інженер лісових культур ДП "Рокитнівський лісгосп" Ольга Трофімчук, яка пішла професійною стежкою батька Василя Берташа. Діти допомагають садити дерева, кущі в дендропарку, прибирають сміття, збирають жолуді, насіння, виготовили і розвісили понад десяток годівничок для птахів".

Ольга Трофімчук розповідає дітям про дерева, компетентно відповідає на запитання допитливих природолюбів, ненав'язливо вводить їх у майбутню професію, пов'язану з лісом (у центрі Ольга Трофімчук). Діти залюбки займаються у шкільному лісництві, та й лісівники проводять природничі уроки і для учнів, і для вчителів Остківського ліцею, на свята влаштовують заохочення зі солодощами.

"У парку ростуть традиційні для Полісся дерева: сосна, дуби різних видів, клен, береза, липа, горіх волоський, чорноплідна горобина та інші. Але є тут і рідкісні види, скажімо, береза чорна, оцтове дерево, горіх чорний тощо - тому це дендрарій", - наостанок наголошує Ольга Трофімчук.

Олександра ЮРКОВА.

За матеріалом Голос України


 

#дендропарк 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: