Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

ЄС надав Україні статус кандидата

Європейська Рада на саміті у Брюсселі 23 червня ухвалила рішення про надання Україні статусу кандидата в Європейський Союз.

За інформацією видання Суспільне мовлення України.

Про це повідомив Президент Європейської ради Шарль Мішель.

Він привітав народи України і Молдови, а також додав, що Європейська Рада визнала європейську перспективу Грузії й надасть їй статус кандидата у члени ЄС після вирішення деяких суперечностей.

Президент Володимир Зеленський записав відеозвернення з приводу надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу.

"Тільки що отримали кандидатство. Це прямо... Чекали 120 днів і 30 років А потім переможемо ворога, і будемо відпочивати. А може, спочатку відбудуємо Україну, потім вже відпочинемо. Може, навіть, переможемо, відбудуємо, вступимо в ЄС, і потім будем відпочивати. А може й не будемо відпочивати. Хоча ні, діти образяться. Але точно переможемо", — зазначив президент.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що цей день є історичним днем для України та новим етапом її розбудови.

"Офіційний статус кандидата на членство в ЄС це – нові реформи, масштабне зближення з ЄС в усіх секторах економіки та процес повного входження у єдиний ринок Євросоюзу", — підкреслив урядовець.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що Україна розпочинає довгий шлях спільно із Європою.

"Український народ належить до європейської родини. Майбутнє України за ЄС. Ми разом за мир", — сказав він.

Раніше під час засідання редактор Радіо Свобода в Європі Рікард Йозвяк повідомив, що перемовини про статус кандидата для України та Молдови дещо ускладнились через позицію низки країн, які вимагали надання такого ж статусу для Боснії і Герцеговини.

Статус кандидата відкриває для України можливості, зокрема доступ до структурних фондів Європейського Союзу, кошти з яких будуть спрямовані на відбудову руйнувань, спричинених вторгненням Росії, і побудову сталої української економіки.

Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року. Республіка Молдова — 3 березня 2022 року.

#ЄС 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: