Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Енергоблок N 2 Рівненської АЕС готується до переоцінки безпеки

З метою визначення відповідності поточного рівня безпеки нормам, правилам та стандартам з ядерної та радіаційної безпеки на Рівненській АЕС триває робота над періодичною переоцінкою безпеки (ППБ) енергоблоку №2, який успішно генерує електроенергію на стадії довгострокової експлуатації та готується до інспекційного обстеження Держатомрегулювання України.

Про це повідомив веб-сайт РАЕС.

У 2010 році термін експлуатації енергоблоків №№1,2 (ВВЕР-440) Рівненської АЕС продовжено на 20 років. Однією із умов понадпроєктної експлуатації було проведення переоцінки безпеки блоків кожні 10 років. У грудні минулого року колегія Держатомрегулювання затвердила Висновок держекспертизи ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) та визначила обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблоку №1 РАЕС до 22 грудня 2030 року. На черзі – погодження ЗППБ для енергоблоку №2.

У роботах з періодичної переоцінки безпеки беруть участь всі технологічні підрозділи Рівненської АЕС, а персонал служби аналізу безпеки (САБ) координує їх діяльність в цьому напрямі. За словами заступника начальника САБ РАЕС Віталія Шенгелевича, під час проведення ППБ обов’язковому аналізу підлягають 14 факторів безпеки (ФБ), які охоплюють не лише енергоблок безпосередньо, а й усі об’єкти і споруди, що належать до його технологічного комплексу.
Наразі усуваються зауваження державної експертизи до факторів безпеки, пов’язаних з проєктом енергоблоку, поточним технічним станом та кваліфікацією обладнання, імовірнісним та комплексним аналізами безпеки.

Після усунення зауважень державної експертизи до матеріалів ЗППБ Держатомрегулювання проведе виїзне інспекційне обстеження для підтвердження інформації, приведеної в ЗППБ, фактичного стану енергоблоку №2 та складе відповідний акт. Цей документ та висновок ДНТЦ ЯРБ щодо завершення переоцінки безпеки будуть розглянуті на Колегії Держатомрегулювання, результатом якої буде висновок щодо можливості подальшої безпечної експлуатації енергоблоку № 2 в понадпроєктний термін.

«Слід відзначити - безпека енергоблоків Рівненської АЕС, що працюють у понадпроєктний термін експлуатації, перебуває під пильним контролем відповідних служб. Результати звітів з періодичної переоцінки безпеки енергоблоків свідчать про їхню спроможність і у подальшому безпечно виробляти електричну енергію завдяки модернізації обладнання та впровадженню низки заходів спрямованих на підвищення рівня безпеки енергоблоків», - підсумував Віталій Шенгелевич.

 

#РАЕС 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: