Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Денисова бронза на світовій олімпіаді

Як розповів сам призер, цьогоріч олімпіада проходила в місті Модена, що на півночі Італії неподалік Венеції, і тривала декілька днів, насичених складними і тривалими іспитами. Туди прибули сто чотири учасники з 26 країн, які претендували на перемогу, а також гості з десяти держав для ознайомлення з програмами змагань і наміром взяти участь у них в наступні роки. Команду  нашої країни склали найсильніші знавці географії за підсумками всеукраїнської олімпіади – чотири учні з Києва, Дніпропетровська, Нововолинська та Сарн.

- Після прильоту в Модену нам провели цікаву екскурсію до місцевих природних та культурних пам‘яток. Ми також побували у Венеції, - згадує Денис Бутило. – А наступного дня розпочались іспити, за чотири години кожен учасник мав виконати тестові завдання. Ми здали свої телефони організаторам, щоб не мати зв‘язку для консультацій з керівником делегації, професором Київського національного авіаційного університету. Другий день олімпіади ми провели, ходячи по місту із завданням визначити склад порід мінералів, з яких спорудили постаменти пам‘ятників, стіни старовинних соборів, інших будівель тощо. Затим у Венеції робили океанографічні дослідження, прилад з вимірювання температури води у спеціальних шайбах опускали у море, а потім за отриманими даними складали відповідний графік .Знадобились знання з геофізики, гідрології, метеорології. Потім виїжджали в Альпи на дводенні змагання у складі міжнародних команд. Попередні результати іспитів - серед країн СНД три роботи українців, в тому числі і мою, визнали найкращими.  А на урочистому закритті олімпіади мене одним з перших оголосили бронзовим призером, що викликало велику радість у команді. Далі – більше: українські учні отримали ще одну бронзову і срібну медалі. Це найкращий результат нашої країни за п‘ять років з часу початку проведення олімпіади з географії. Більшість золотих медалей вибороли представники азіатських країн, по одній – Румунія та Італія.    

   Успіх сарненського гімназиста не випадковий, адже він три роки поспіль перемагав спочатку на районних, потім на обласних та всеукраїнських олімпіадах юних знавців географії.  Його здібності помітила ще в шостому класі вчителька предмету Світлана Тітечко, досвідчений педагог всіляко підтримувала захоплення Дениса, спонукала розвитку та збагаченню знань, умінь, навичок хлопця з простої робітничої сім‘ї. Призер світової першості щиро вдячний і своїй вчительці, і викладачу англійської мови Наталії Бойко, яка допомагала вдосконалювати іноземну, і директору гімназії Тамарі Шепель, а також завідуючому кабінетом географії обласного інституту післядипломної освіті педпрацівників Юрію Лису, науковцям НУВГП, які консультували, навчали Дениса Бутила перед поїздкою на олімпіаду. Гімназист є одним з обдарованих дітей, якими  опікується районна влада. На сесії райради прийняли програму матеріальної підтримки талановитої юні, згідно з якою призначили стипендію Денису Бутило. Ще один такий стипендіат, випускник Любиковицької школи Петро Катеринич, здібний журналіст та літератор, цьогоріч став студентом Національного університету імені Тараса Шевченка.

Анатолій Кардаш

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: