Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

День Європи у Рівному

У Рівному в 2022-му масового святкування Дня Європи 21 травня не буде, усі заходи відбудуться в онлайн форматі. З парадом в місті День Європи востаннє святкували у 2019-му році, після того свої корективи вніс коронавірус, а потім і війна. Суспільне пригадує історію започаткування Дня Європи в Україні та про те, як його відзначали рівняни.

За інформацією видання Суспільне мовлення України.

Вперше українці відзначали День Європи навесні 2003-го, відповідний указ підписав тодішній президент Леонід Кучма, "враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію".

Відтоді Днем Європи щорічно вважається третя субота травня. Саме тому ця дата - динамічна і щороку припадає на інше число.

Після початку нового етапу російсько-української війни та масштабної російської військової агресії, світовий конгрес українських молодіжних організацій звернувся до президента Володимира Зеленського із пропозицією перенести відзначення Дня Європи на 9-те травня, адже саме тоді його відзначають жителі держав Європейського Союзу. У квітні в парламенті зареєстрували законопроєкт.

Депутат Верховної ради, автор законопроєкту і кандидат історичних наук Володимир В'ятрович Суспільному пояснив: суть полягає в тому, щоб саме 8 травня, разом з усією Європою, відзначати День пам’яті і перемоги над нацизмом, а наступного дня, так само з усією Європою, відзначати День Європи.

”Законопроєкт пройшов комітети і, очевидно, після цього мав би ставитись на голосування у Верховній раді. Але, напевно, саме перша складова цього законопроєкту, яка передбачає, що День перемоги над нацизмом ми будемо відзначати не 9-го травня, а 8-го, для декого з керівництва держави виявилась надто радикальною і до цього 9 травня вирішили навіть не ставити на розгляд. На жаль, цього року 9 травня Україна відзначала День перемоги, а не День Європи. Сподіваюсь, що це все-таки буде виправлено", — каже депутат.

Із парадом у Рівному День Європи востаннє масштабно відзначали у 2019-му. Упродовж двох наступних ковідних років святкування відбувалися локально або онлайн. У 2022-му в українських містах не буде масових заходів, відповідні рекомендації обласні військові адміністрації отримали від Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: