Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Чотири заступники і Данильчук на місці

Попри очікування громадськості, що після обрання нового голови Рівненської облради швидко оберуть і його заступників, все пішло по дещо іншому сценарію. Друге пленарне засідання сесії перенесли аж на місяць, і воно відбулося лише минулої п’ятниці. Усе через те, що торг за посади заступників був складним, і його результатом стало те, що коштом платників податків замість двох заступників виплачуватиметься зарплатня аж чотирьом.

Голова Рівненської обласної ради перед початком другого пленарного засідання провів брифінг для журналістів. Для цього в холі біля сесійної зали обладнали новий майданчик  для комунікації з представниками медіа. Андрій Карауш, зокрема, прокоментував рішення про введення посад ще двох заступників.
– Якщо ви проаналізуєте склад «замів», то тут представлені різні політичні сили. Є баланс. Є представники опозиції. Це відкритість влади і можливість опозиції брати участь в ухваленні доленосних для області рішень. Тому ми налаштовані на спільну роботу максимальною кількістю фракцій із представлених в облраді. Це, в першу чергу, відповідальність перед громадами за роботу і за ті завдання, які стоять перед депутатським корпусом. Тому кількість заступників не повинна лякати. По-перше, дві посади заступників уведені замість двох посад штатних радників. По-друге, фонд оплати праці не буде збільшений. По-третє, голова і всі заступники відмовляємося від премій. Тому це рішення законне і обгрунтоване, – пояснив голова Рівненської обласної ради.
Андрій Карауш також додав, що між заступниками будуть рівномірно розподілені повноваження за секторами (галузями), а також за чотирма районами області.
Скажемо прямо, що практика дати всім посади в керівництві ради є абсолютно хибною, бо ж якщо завтра в облраді буде п’ять фракцій, то треба буде вводити ще одного заступника. Тож виходить, що в ради обираються не для того, щоб дбати про виборців, а виключно для того, щоб здобути посаду.
Відповідальність перед громадами за роботу – звучить просто як крилата фраза – не більше, бо обл­рада ніколи не відповідала за життя громад, вони зав­жди жили своїм життям. У громадах, до речі, не дуже люблять емісарів з області. Бо ж чим сьогодні може допомогти обласна рада конкретній громаді? Може,  виділить кошти на ремонт дороги до того чи іншого села громади? Єдине, що можуть – запросити виступити з якоюсь проблемою на координаційно-консультативній раді при голові, але це не означає, що, заслухавши інформацію, допоможуть із вирішенням проблеми.
Попри намагання голови задовільнити всі «хотілки», навряд чи в майбутньому це допоможе втримати монолітність цієї коаліції. За останні кілька років це вже «надцята» коаліція в облраді, і всі вони успішно розвалювалися в залежності від поривів політичних вітрів. Незмінно на своїх посадах залишалися лише заступники Сергій Свисталюк та Олексій Бучинський. Щоправда, Сергія Свисталюка посунули з першого заступника до просто заступника. Втім, армія заступників поповнилася ще двома: першим заступником став Микола Кучерук, який через багато років перебування в депутатах вирішив побути ще й керівником органу місцевого самоврядування, та Віталієм Ундіром, який свого часу був заступником голови ОДА.
А ось депутат Олександр Данильчук після затяжної паузи таки передумав складати повноваження депутата обласної ради. Можливо, до такого кроку його спонукало рішення суду, яке всю вину за автопригоду біля одного з кафе на проспекті Миру в Рівному переклало на його супутницю – піарницю Олю, яка може «8 і 10 разів присісти в машині», а Данильчук відбувся лише мінімальним копійчаним штрафом. Він відкликав свою попередню заяву. Про це на сесії повідомив керуючий справами облради.
• Роман Вістенко

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: