Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Безкоштовні сайти оголошень і передоплата: поліцейські застерігають жителів Рівненщини від дій шахраїв

Онлайн-покупки на умовах часткової або повної оплати товару один із способів, у який аферисти виманюють гроші у довірливих покупців та зникають. Як наслідок — ні товару, ні грошей.

У пошуках генератора 42-річний житель Рівненського району знайшов його за 23 тисячі гривень на сайті безкоштовних оголошень. Сконтактував із продавцем, домовився про купівлю та відправлення через одну зі служб доставки. Єдиною умовою угоди була передоплата в сумі 1000 гривень, які чоловік і перерахував на банківську картку. Після цього зв’язок із абонентом обірвався, а оголошення зникло. Втім, через деякий час пропозиція із продажем генератора із аналогічним фото з’явилася знову, зокрема і в соцмережах, але вже з іншим контактним номером телефону.

Учора, 28 листопада, потерпілий звернувся із заявою до поліції. За фактом шахрайства дізнавачі відділення №1 (м.Рівне) розпочали досудове розслідування.

Крім того, в аналогічний спосіб аферисти ошукали ще одну 39-річну жительку області. Жінка за купівлю генератора перерахувала одразу повну його «вартість» в сумі 20 тис 500 грн.

Щоб уникнути подібних схем із передоплатою на сайтах безкоштовних оголошень, спробуйте перевірити особу продавця самостійно: в мережі є багато спільнот, у яких розповідають про аферистів. Можна перевірити також вказаний номер телефону через мобільні додатки, які ідентифікують абонента.

Шахрайство можна виявити і за датою реєстрації, кількістю відгуків або їх відсутністю. Для певності — здійснюйте дороговартісні покупки обдумано і через офіційні торгові заклади чи точки.

Відділ комунікації поліції Рівненської області


 

#102  #шахраї 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: