Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Архієпископ Іларіон очолив Божественну літургію на Козацькому редуті

11 липня 2021 року, в третю неділю після П'ятидесятниці, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон з архіпастирським візитом відвідав Козацький редут, який знаходиться між селами Плоска та Семидуби Дубенського району.

Тут, у каплиці на честь Покрови Пресвятої Богородиці, яка розташована на місці де в земляному укріпленні-редуті три сотні українських козаків свідомо поклали свої голови, прикривши цим відступ основних сил козацького війська, керуючий Рівненською єпархією очолив Божественну літургію.

За богослужінням владиці співслужив єпископ Рівненський і Сарненський Гавриїл, благочинний Дубенського благочиння протоієрей Василій Лозинський,  благочинний Дубенського благочиння (Рівненсько-Волинська єпархія) протоієрей Євген Андрощук, намісник Свято-Миколаївського чоловічого монастиря архімандрит Меркурій (Бікіра), настоятель каплиці протоієрей Володимир Левицький та клірики єпархії.

Разом з духовенством та вірянами молились представники влади: Народний депутат України Олександр Алєксійчук, начальник управління культури Рівненської ОДА Любов Романюк, голова Дубенської РДА Всеволод Пекарський, голова Дубенської районної ради Віктор Ковальов, Дубенський міський голова Василь Антонюк, голова Тараканівської ОТГ Наталія Сорочинська, а також громадські діячі та українська інтелігенція.

Під час Малого входу архієпископ Іларіон, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив протоієрея Віктора Гриненка правом носіння митри, протоієрея Володимира Барнаса правом носіння хреста з прикрасами, а протоієрея Тараса Іваніва правом носіння палиці.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про припинення епідемії короноварусу, а також прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців. 

Помолились і за убитих козаків, а також героїв «Небесної Сотні» та воїнів які віддали своє життя захищаючи Незалежність України під час воєнних дій на Сході України.

По завершенні літургії архієреї, у співслужіні духовенства, відслужили панахиду за загиблими за волю України козаками, а також за новітніми борцями за Незалежність України, які загинули у боях на Майданах та Донбасі.

Довідка:

Битва між селами Плоска і Семидуби відбулася після 10 липня 1651 року, де в земляному укріпленні-редуті три сотні українських козаків, свідомо поклали свої голови за братів по вірі, прикривши відступ основних сил козацького війська. Адже після поразки на полі Берестецької битви Іван Богун, задля збереження козацько-селянської армії, відводив її у підвладні Січі землі. І це йому добре вдалося, бо вже через два місяці Богдан Хмельницький виставив сто тисяч воїнів під Білою Церквою і змусив Річ Посполиту до миру. При розкопках на річці Пляшівці було виявлено кілька сотень загиблих.


Пресслужба Рівненської єпархії

#ПЦУ  #Іларіон  #Козацький редут  #літургія 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: