Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Апеляційний суд конфіскував паливну автоцистерну й передав на потреби рятувальників Рівненщини

Крім того, за порушення митних правил суд наклав на порушника митних правил адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості напівпричепа-цистерни паливного. До державного бюджету надійде понад 266 тисяч гривень.

Рівненський апеляційний суд переглянув апеляційну скаргу П. на рішення місцевого суду, яким його визнано винним у переміщенні або дії, спрямованій на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю. Суд першої інстанції наклав на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі повної вартості транспортного засобу в розмірі понад 266 тисяч гривень із конфіскацією самого транспортного засобу.

Захисник апелянта просив скасувати постанову суду та закрити провадження у справі за відсутністю події та складу в діях його підзахисного адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Суд встановив, що в листопаді 2020 року в зоні діяльності Волинської митниці Держмитслужби П. ввіз із Польщі на митну територію України товар — напівпричіп-цистерна паливний.

У поданій до митного органу декларації декларант вказав вартість товару в розмірі 4 790 євро (159 тисяч гривень).

Після перевірки та отримання листа від митних органів Республіки Польща на запит українських митників з’ясувалося, що покупець придбав спірний транспортний засіб за ціною 7 700 Євро.

Отже, подаючи митну декларацію, П. суттєво зменшив статистичну вартість транспортного засобу. Також встановлено розбіжності в частині продавця, покупця та комерційних умов поставки.

З огляду на це, Апеляційний суд погодився з висновком місцевого суду про наявність вини П. у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Матеріалами справи доведено, що П. надав органу доходів та зборів в якості підстави для переміщення товарів  неправдиві відомості.

Зважаючи на те, що в державі введений воєнний стан, а також низку ракетних ударів по інфраструктурі в Рівненській області з боку російської федерації, в тому числі в нафтові бази регіону, Рівненський апеляційний суд прийняв рішення про передачу конфіскованого транспортного засобу на потреби Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Рівненській області.

На підрозділи цього відомства покладено завдання з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, розмінування тощо. 

Зважаючи на такі обставини, суд апеляційної інстанції апеляційну скаргу П. залишив без задоволення, а постанову місцевого суду — без змін.

 

#суд  #101 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: