А як у них?

Німеччина:   відсутність службового   житла та система штрафів

Окрім  офіційної  зарплатні,  депутати  Бундестагу  щомісяця  отримують   3969  євро  на  відшкодування  витрат,   пов’язаних зі здійсненням депутатських   повноважень (в Україні ця сума становить 17,5 тисячі гривень на місяць). Їм   надається  мебльований  офіс  площею   54 квадратні метри у приміщенні Бундестагу для них та їх асистентів. На витрати,  пов’язані  з  користуванням  цим   офісом,  депутатам  надається  ще  по  12   тисяч євро щорічно.   Права  на  отримання  службової   квартири в німецьких депутатів немає,   і вони повинні оплачувати її із власної   кишені. Також парламентарії не мають   спеціальних лікарень та санаторіїв, але   можуть обирати між приватним чи державним  страхуванням.  Щоправда,  німецькі депутати мають не лише пільги,   але й систему штрафів. Наприклад, через відсутність на пленарному засіданні   без поважної причини депутат зобов’язаний сплатити 100 євро.

 Франція: без службового   авто, зате з правом 40   перельотів

Кожен  український  депутат  може   мати  до  31  помічника.  Незалежно   від  кількості  консультантів,  щомісяця  депутат  отримує  20  тисяч  гривень   на  виплати  їм  та  розподіляє  кошти  за   власним  бажанням.  Натомість  члени   французької  Національної  асамблеї  у   кількості  асистентів  обмежені:  зазвичай вони можуть найняти лише трьох,   але в окремих випадках їх кількість варіюється від одного до п’яти.   Доволі  скромно  виглядає  автопарк   французьких  парламентарів.  577  делегатів  Національної  асамблеї  можуть   розраховувати  приблизно  на  20  автомобілів, які зазвичай використовуються для поїздок офіційних делегацій. Ті з   депутатів, хто закріплений за виборчим   округом  в  межах  країни,  отримують   право на 40 перельотів із поверненням   між Парижем та конкретним округом.

 Швеція та Естонія:   без авто та лікування

Шведські депутати мають право на   отримання квартири – але лише на час   їх повноважень та в тому випадку, якщо   раніше вони проживали не в Стокгольмі.  Але  вони  не  можуть  розраховувати  ні  на  безкоштовне  лікування,  ні  на   службові автомобілі.   До  прогулів  членів  Ріксдагу  ставляться лояльно – наприклад, вони можуть бути відсутніми, якщо в цей день   не  відбувається  голосування.  За  деяких  обставин  депутат  може  пропустити  навіть  голосування.  У  свою  чергу,   депутати  естонського  парламенту,  що   мешкають  за  межами  Таллінна,  мають   право на щомісячні 676 євро для оренди   квартири. А службові авто мають лише   президент парламенту та два віце-президенти.