Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

22 вересня - Міжнародний день без автомобілів

22 вересня в багатьох країнах світу відзначається Міжнародний день без автомобілів. Цього дня заради збереження довкілля та здоров’я люди використовують громадський транспорт, велосипеди чи взагалі стають пішоходами.

Попри те, що автомобілі зручні та пропонують ряд переваг, вони також сприяють небезпечному забрудненню. Всесвітній день без автомобіля чудово підходить для підвищення обізнаності про ці проблеми та сприяє скороченню викидів.

 Для того, щоб зрозуміти, чому цей день настільки важливий, достатньо дізнатися, якою мірою автомобілі сприяють забрудненню повітря. Під забрудненням повітря мається на увазі присутність у ньому сторонніх речовин, які не повинні бути там, а також накопичення надмірної кількості специфічних домішок, які шкодять нашому здоров’ю. Ці процеси відбуваються при спалюванні бензину автомобілем.

 Кожен автомобіль при згорянні 1 кг бензину використовує 15 кг повітря, зокрема, 5,5 кг кисню. При цьому на частку автотранспорту припадає близько 55% загального обсягу шкідливих надходжень, що включають понад 200 різних сполук.

У викидах автомобілів знаходяться такі шкідливі речовини, як чадний газ, окиси азоту, тверді частинки та летючі органічні з’єднання. 90% викидів чадного газу, які потрапляють в атмосферу, спричинені автомобільним транспортом. Максимальна кількість викидів реєструється в години пік, причому всередині автомобіля концентрація шкідливих речовин найбільша.

Тверді частинки, що осідають навколо (в тому числі на нашому одязі та шкірі) є складовою частиною забруднень від автотранспорту. Найменші з них спроможні проникати глибоко в легені, загострюючи респіраторні захворювання. Значну кількість цих частинок викидають у повітря автомобілі з дизельними двигунами та великі вантажівки. украинская компания Мурка

Вихлопні гази, в свою чергу, сприяють утворенню парникового ефекту, який викликає глобальне потепління. Викиди вуглеводнів є наслідком не повного згорання палива. Бензол, що потрапляє у атмосферу з вихлопами та випарами з бензобаків та бензоколонок під час заправки автомобілів, також може викликати респіраторні захворювання.

Якщо врахувати усі ці наслідки, неважко зрозуміти, чому було б корисно мати хоча б один день на рік без використання авто.

#екологія  #день 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: