Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

15 липня - Покладення чесної Ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні

Риза (вбрання) Божої Матері була знайдена близько Назарета, у будинку однієї благочестивої єврейки. Звідти ковчег з великою християнською святинею перевезли до Константинополя.

У передмісті Константинополя Влахерні, був побудований храм на честь Божої Матері, куди 2 липня 458 року і була урочисто перенесена Риза, поміщена у новий ковчег. 

Згодом до ковчегу з Ризою Богородиці поклали Її святий омофор і частину Її поясу.
За молитвами до Божої Матері, у Влахернському храмі перед Її Ризою відбувалися численні чудеса. В першу чергу, порятунок Константинополя від іноземних загарбників.

 Богородиця врятувала місто під час облоги у 626 році, персами - в 677-м, арабами - у 717-му, а також у 860 році флотом князя Аскольда.

Після всенародного молебню Ризу Божої Матері з хресним ходом обнесли навколо міських стін, занурили її край у води Босфору, а потім перенесли до храму святої Софії в центрі Константинополя.

Цариця Небесна утихомирила войовничість русичів, і через деякий час, уклавши перемир'я, вони стали відступати. В умови мирного договору входило положення про хрещення Русі. Незабаром князь Аскольд сам прийняв хрещення з ім'ям Миколай, хрестилися і багато хто з його дружини.


Рівненська єпархія Православної Церкви України

#ПЦУ 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: