Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

11 лютого відзначаємо молоде, але дуже важливе свято – День жінок та дівчат у науці

До Міжнародного дня жінок та дівчат у науці розпочинаємо серію публікацій «ПРИКЛАДНА МАТЕМАТИКА – це вона!»

Перше ім’я жінки, яке зустрічається в історії математики, це Феано (Теано).

Жінка, що віддає себе в своїй любові, знаходить в цьому віддаванні своє вище відродження, свій вінець і своє безсмертя (Піфагор про Феано).

Теано (Феано) – учениця і дружина давньогрецького філософа, великого математика і мудреця – Піфагора, який жив у VI – V ст. до н.е.

У віці 60 років Піфагор одружився зі своєю ученицею Феано, дівчиною дивовижної краси, яка підкорила серце мудрого філософа своєї чистої і полум'яною любов'ю, безмежною відданістю і вірою.

Відомо, що вона була найважливішим слухачем у школі Піфагора. Про це свідчить задача з Палатинської антології – найвідоміші збірки Х-ХІVст.

В історії науки Феано відома як послідовниця ідей Піфагора і після його смерті стала центром піфагорійского ордена і визнаним авторитетом стосовно вчення Чисел.

Знайомтесь, Іванчук Наталія – кандидат технічних наук, доцент кафедри комп’ютерних наук та прикладної математики ННІ АКОТ НУВГП. До речі випускниця спеціальності «Прикладна математика» цього ж університету, де вміло поєднувала вміння програмувати та наукову діяльність. Інтерес до математичного та комп’ютерного моделювання дав свій результат: захищена дисертація, отримане вчене звання доцента, більше 50 публікацій наукового та методичного характеру, член Ради молодих вчених НУВГП. Участь у конференціях для Наталії – це можливість знайомитися з науковцями та фахівцями з всього світу, дізнаватися постійно щось нове, вдосконалюватися та ділитися досвідом зі студентами.

Молодий вчений – це не тільки праця, відповідальність, але і величезний бонус. Наталею отримані почесні грамоти НУВГП та Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації за заслуги та досягнення на науковій ниві. Вона є стипендіатом Кабінету Міністрів України для молодих вчених, лауреатом щорічної обласної премії молодим ученим за заслуги та досягнення в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок, лауреатом щорічного конкурсу «Молодий вчений року».

Твори, «кодуй» своє майбутнє з НУВГП!


Довідково: Міжнародний день жінок і дівчат у науці — міжнародний день ООН; пам'ятна дата, присвячена незмірно важливій ролі жінок та дівчат у науці. Відзначається 11 лютого за підтримки ЮНЕСКО та спеціальної структури ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок, маючи на меті сприяння повноцінному та рівному доступу жінок та дівчат до участі в науці.

У 2018 р. була запроваджена українська премія, яка є частиною глобальної Програми L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці». Вона створена для молодих жінок, які професійно займаються науковими дослідженнями у галузі STEM (наука, технології, інжиніринг, математика) та заохочення їх до розвитку української науки.

Українки успішно працюють у різних галузях наук. Найбільше жінок-науковців у галузі суспільних (65,8%), медичних (65,2%), гуманітарних (60,3%) наук. У галузі технічних наук їх всього 34,1%.

За  матеріалом Кафедри комп'ютерних наук та прикладної математики ННІ АКОТ НУВГП, м.Рівне


 

#гендер  #жінка  #день  #наука  #Феано 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: