Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

10 фактів про Томос

4 січня 2019 року до Константинополя (Стамбул, Туреччина) було привезено підготовлений до підписання Томос про надання автокефалії Православній Церкві України, виконаний на пергаменті у стародавньому стилі ієромонахом Лукою, відомим на весь світ іконописцем і каліграфом. Томос (від грец. Τ?μος) – церковний канонічний документ, указ, декрет.

5 січня 2019 року Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій підписав цей історичний документ. «Побожний український народ чекав цього благословенного дня цілих сім століть», – заявив Патріарх Варфоломій після підписання.

6 січня 2019 року у храмі святого Георгія в Константинополі Вселенський Патріарх урочисто, офіційно і навічно вручив Предстоятелю Православної Церкви України Митрополиту Епіфанію Томос про автокефалію Української Церкви, а також в той день вперше відбулося євхаристійне співслужіння двох Предстоятелів та ієрархів і духовенства обох Церков.

У Навечір’я Різдва Христового Томос привезли до Києва, і він був представлений на Різдвяній літургії в Софійському соборі. 8 січня документ повернули в Стамбул для його підписання членами Синоду Вселенського Патріархату. Тож 9 січня 2019 року на Томосі поставили свої підписи всі 12 членів Синоду Вселенського Патріархату, чим було формально завершено процес оформлення документу про здобуття автокефалії помісною Українською Православною Церквою.

Такою є коротка хронологія тих історичних для нашого народу і нашої Церкви подій, що з благовоління Божого звершилися три роки тому. Томос є унікальним документом не лише за своєю суттю, а й за формою, оформленням.

Детальніше про це дізнавайтеся з 10-ти фактів, що наведені нижче.


 

#Томос  #ПЦУ 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: