Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У родині в Глинному народилася 18 дитина


Символ плодючості жителів села - дуб, якому понад тисячу років. Його називають Юзефінським або Ігоревим. У місцевих молодят є традиція - в день весілля приходити до дерева і просити дітей. 43-річна Світлана Ковалевич у такі забобони не вірить. Із чоловіком Петром до дуба жодного разу не ходили, а два місяці тому народила вже 18-дитину – донечку назвали Настею.
- У нас такого немає, щоб планувалі. Немає й такого, щоб хотілі чи не хотілі. Що Бог даєть, те й даєть, - мовить, усміхаючись, багатодітна мати.
Живе родина у маленькому будинку скромно. П’ятеро старших дітей вже окремо. Заробляють збором ягід і грибів. Самі печуть хліб - три рази в тиждень по 8 буханок.
 - У печі горить, а ми хліб місім. Чоловік місіть,  - каже Світлана, виймаючи з печі запашні буханці.
 Батьки Світлани та Петра теж багатодітні: народили по 9 і 15 дітей. Їх секрет міцної і дружної сім’ї –
підтримка і турбота одне про одного.
 – Ну, хліб є, то й добре. Ви знаєте, моя мати чи батько розказували, що були голодні. Ми сьогодні  не голодні. Здоров’я головне, шо можна сказати. Дякую Богу, – каже Петро.
Як не парадоксально, але в рекордному за народжуваністю селі немає дитячого садочка. Його замінює недавно побудована школа, де навчаються понад тисяча дітей.
 – У мене в класі єдина дитина, яка поки росте одна в родині, - ділиться  учитель історії Глиннівської школи Іван Скаковець.  – Найбільше тих родин, де виховується   10 і більше дітей.
Традиції народжувати багато дітей мешканці Глинного шанують ось уже впродовж понад ста років. Саме стільки в селі діє численна протестантська громада - п’ятидесятників.
– У нас всі віруючі підтримують цю традицію. Як кажуть у Біблії, треба розмножуватися, як виноградна лоза. І люди в нас віруючі, підтримують цю традицію, - додає заступник Глиннівського сільського голови Тамара Ковалевич.
Володимир Миколайчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: