Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Владою у Зорі став батюшка

Справа в тому, що все попереднє керівництво сільської ради, а це голова Анатолій Гуз, який керував майже два десятиліття, Марія Чирук, що секретарювала понад 20 років,  та заступник голови Надія Сінкевич вирішили одночасно достроково скласти свої повноваження. Причиною стали зміни в пенсійному законодастві, через які держслужбовцям та представникам місцевого самоврядування довелося вибирати між зарплатою та пенсією.
А щоб сільська рада взагалі не залишилася без керманичів, на позачерговій сесії владу довірили  36-річному Михайлу Олійнику, який вже двічі обирався депутатом і є одним із найактивніших поборників інтересів громади.
— Вибори відбувалися з 10 години ранку до 18 години вечора, пристрасті вирували не гірші, аніж у Верховній Раді. Зорянські депутати, яких у складі сільської ради майже половина, разом з Анатолієм Гузом хотіли, щоб секретарем став представник Зорі. Кандидатури висували нові й нові, але необхідної підтримки в залі не було. Врешті, після кількох спроб вибір впав на мене, — розповідає Михайло Олійник. Каже, що перед тим, як дати згоду на те, щоб служити громаді, він мав розмову з владикою Іларіоном, який дозволив йому посісти відповідальну посаду в органах місцевого самоврядування.
До речі, на території району та й, напевно, всієї області, Зорянська сільська рада найбільша і  найчисельніша. Адже до її складу входить 11 населених пунктів - села Зоря,  Грабів,  Голишів,  Новостав,  Дерев’яне, Білів,  Старожуків, Сморжів,  Застав’я, Диків та Олишва, в яких мешкає  майже 12  тисяч  людей.  Тим часом голові щодня доводиться долати 7 кілометрів, шоб потрапити на роботу в сільраду.

Зрештою, це навіть і добре, бо дорогою можна виявити багато недоліків у благоустрої на території сільської ради, які навряд чи вдалося б побачити, якби довелося жити в Зорі. Наразі ж робота в сільській раді проходить у звичному режимі, люди звертаються зі щоденними проблемами, отримують різноманітні довідки тощо.
— Вражає те, що по 15 років деякі люди сюди ходили зі своїми проблемами, які не вирішувалися, по 5 років не могли отримати державного акта на землю, — дивується Михайло Олійник.
У нього чимало ідей щодо подальшого розвитку їхньої громади. Щоправда, часу для їх реалізації у нього небагато. Депутати сільської ради вже звернулися до Верховної Ради України з проханням призначити позачергові вибори Зорянського сільського голови. Чи будуть ці вибори справді позачергові, чи може, все ж таки чергові у жовтні, цього поки ніхто не знає. Але балотуватися на посаду сільського голови Михайло Олійник однозначно збирається, бо служіння Богу, громаді та Україні залишається незмінним його девізом у будь-якій справі.
Зазначимо, що Михайло Олійник — це вже третій священик в області, який став головою сільської ради. Його колеги свого часу очолили сільські ради в Крупці Радивилівського району та в с. Пісків Костопільського.
Василь Бурченя

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: