Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Випробування розлукою. (Невигадані історії)

Була у весільній сукні,  яка так їй личила. Весільна фата прикривала шовкове волосся. Коханий ніжно цілував свою наречену і говорив: “Я буду тебе все життя на руках носити. Я не можу жити без твоєї посмішки. Я все життя цілуватиму твої солодкі вуста”. Оксана на його слова мовила:  “Навіщо ти мені про це говориш. Я знаю,  що ти навіки мій. Ми з тобою стали на весільний рушник з великої любові,  а тому не розлучимось ніколи”.
Звільнившись від гарного сну,  Оксана прокинулась. Подумала: “Потрібно братися до роботи!”. Через декілька днів в неї з Владиславом весілля. Робота кипіла в руках,  а гарний настрій не покидав протягом дня. Як вона скучила за обіймами коханого.
Дні перед його приїздом так довго тягнулися. А ввечері перед весіллям від Вдадислава прийшла есемеска. Дуже зраділа,  та як тільки її прочитала,  не могла зрозуміти і повірити. Він писав: “Я тебе не кохаю. Нашого весілля не буде”. “Це ж якась помилка”- думала Оксана. Вони призначили дату весілля,  запросили гостей,  замовили ресторан,  а тут,  як грім з ясного неба, така новина. Декілька разів брала в руки мобільний телефон, пробувала додзвонитись,  та він не брав слухавки. Більше не дзвонив,  хоч Оксана чекала.
Оксана з Владиславом народилися в одному селі. Ще з шкільних років покохали одне одного. Батьки Владислава працювали в Канаді і запросили сина приїхати до них. Хлопця вабили великі гроші. Вирішив сказати дівчині про свій від’їзд. “Оксано, я поїду працювати в Канаду, зароблю грошей і ми з тобою таке весілля відгуляємо,  що нам будуть заздрити».
Чи то хлопець боявся її втратити, чи пожалів, а відтак запропонував: “Давай розпишемось,  а я через рік приїду,  відгуляємо весілля і ти поїдеш зі мною. Вони узаконили свої стосунки, і Владислав сказав: “Ти тепер моя дружина і нікуди від мене не дінешся”.
Оксані не хотілося відпускати Владислава, але вона й сама мріяла поїхати в Канаду. Подруги заздрили: “Поїдеш Оксано з села,  загордишся. Пощастило тобі. Багатого чоловіка знайшла”.
Попереду був довгий рік чекання. Свята без коханого, довгі зимові вечори. Вона не жалкувала,  що вийшла заміж. Владислав часто присилав есемески,  а в них постійно писав ніжні слова. Вона виробила закордонний паспорт. Владислав прислав гроші і Оксана купила гарну весільну сукню.
Есемеска від Владислава зруйнувала всі її плани і мрії. Написав,  що не кохає,  подає на розлучення без ніяких пояснень.
Вона знала,  коли приїде Владислав, і вирішила їхати в Київ,  щоб його зустріти. Оксана ж його дружина  і має право. Вона хотіла якнайшвидше знати правду,  якою б вона не була. Чекала літака і думала. Він, як тільки її побачить,  згадає,  як їм було добре вдвох.
Уявляла, як коханий її пригорне.
Нарешті повідомили,  що прибуває літак. Серце калатало в грудях. Вона не знала,  що скаже Владиславу. Літак приземлився. Владислав побачив Оксану. Та глянув так,  наче вони незнайомі. Він навіть не підійшов до неї. Оксана покликала: “Владиславе,  я тут” . Він не оглянувся,  а швиденько пішов до таксі.
Тепер Оксана зрозуміла,  що розвіялось її кохання і вона йому не потрібна.
 Оксана заплакала. Люди дивились на неї,  та ніхто не заспокоював,  ніби знали,  що нічим їй не допоможуть. “Чому так сталося зі мною? Чим я завинила перед ним? Забув,  як запрошував на побачення,  як клявся в коханні. Рік була його дружиною. Чому ж заміж покликав? Як тепер пережити зраду,  людські пересуди?”.
Не хотілося нікого бачити. Думала,  що віднесе Владиславу весільну сукню,  та він в село не приїхав. Поїхав на море,  а тоді знову повернеться в Канаду. Вона ще його дружина, та що з того. Було боляче через те,  що Оксана не знала,  чому вони розійшлися. Може, знайшов іншу?  Оксана за собою вини не відчувала.
Може, з часом Владислав розповість,  чому так сталося. Та й Оксана ще знайде свою долю. А зараз їй так боляче, і ніякі ліки від її душевного болю не допоможуть.
• Валентина Павлушко

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: