Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Різдво на попелищі

 Вщент вигоріли три кімнати та кухня, не вдалося врятувати меблі, побутову техніку та більшість із одягу, ковдри… А що не знищив вогонь, те залили водою під час гасіння.

Звечора, пригадує пані Світлана, коли розпалила грубку, відчула, що в хаті задуха, та важко дихати через  слабкий запах горілого дерева. Вирішила, що то просто накуріло від дров, поки розпалювала грубу. Тож тоді не занепокоїлася, а дарма. Крім того, була абсолютно упевнена у справності пічної системи, бо ще з осені запрошувала майстра перевірити її. Але оскільки будинок уже не новий, лежак біля комина на горищі заштукатурений глиною, то, ймовірно, як кажуть пожежники, вона могла вигоріти, а відтак від іскри зайнялися балки. Уже глибокої ночі жінка прокинулася від їдкого запаху диму. Розплющила очі й побачила перед собою кадри із фільму жахів – на неї та на її дворічного сина Миколку, котрий солодко спав поруч, падає палаюча стеля. «Як встигла винести з кімнати дитину, я й досі не усвідомлюю, адже стеля впала на наш диван за якісь долі секунди після того, як я відскочила», - згадує страшну ніч Світлана. Після того вивела з сусідньої кімнати старших дітей. Коли відчинили двері надвір, до хати увірвалося свіже повітря, і вогонь почав поширюватися ще швидше.

«Родині, можна сказати, ще пощастило, що пожежники встигли локалізувати вогонь, і, принаймні, покрівля не завалилася»,  - констатує голова Півченської сільської ради Юрій Шах. Але усе одно доведеться  перекривати дах, міняти балки, ремонтувати стелю та робити внутрішній ремонт, щоб у приміщенні можна було жити».
Різдвяні свята родина зустріла на вцілілій сусідській половині будинку, оскільки господарі нині тут не проживають. Хоча й ця кімната внаслідок гасіння теж постраждала – намокла й осипалася штукатурка. В будинку холодно, адже груба тепер в аварійному стані. Її доведеться розібрати і змурувати заново. Цеглу та деякі будматеріали Світлана Мосіюк вже закупила, адже їй надали матеріальну допомогу обласна та районна влада. Поки ж родина обігрівається за допомогою обігрівача, котрий передали Світлані із місцевої Суємської школи. Вмикають духовку. Так і зимують...
«Нам пропонували тимчасово, до березня, пожити у вільному будинку в селі Урвенна. Дехто з родичів пропонував на деякий час переїхати до них. Але ж у мене п’ятеро діток, я не хотіла створювати людям зайві клопоти. Але ж якби справа була тільки в мені та дітях. У мене ж іще повний хлів худоби та птиці. Куди ж я їх повезу? – ділиться Світлана Мосіюк. – А, до того ж, двоє моїх старшеньких – Максим та Настуня – школярі, тому не хотілося б переривати навчання. От і вирішили ми залишитися у вцілілій кімнаті. Помалу намагаюся зводити кінці з кінцями, хочу хоча б заштукатурити стіни та побілити, аби діти не сиділи в руїнах. Дякую односельцям, котрі не лишили мене на одинці з моєю бідою».
Сільські активісти збирали кошти на ремонт по селах Півче та Суйми. Цієї суми має стати на закупівлю деревини для перекрівлі будинку. А як відновити решту хати, яка постраждала від пожежі, жінка наразі не знає. Каже, що постарається відкласти якісь заощадження до весни, аби почати ремонт, але ж цих грошей явно не вистачить, адже, за попередніми підрахунками, сума збитків, які зав­дав господарству вогонь, сягає 60 тисяч гривень. Життя так склалося, що дітей Світлана Мосіюк виховує одна. Зараз вона у декретній відпустці, тож із тієї матеріальної допомоги, яку їй надає держава, такої суми швидко не назбираєш. Отож, хоч і соромно, зізнається жінка, але заради дітей вимушена просити допомоги у небайдужих людей. Загалом родина буде вдячна за будь-яку допомогу. Навіть якщо хтось зможе передати дітям теплий одяг, шкарпетки тощо, було б просто чудово. Адже ті речі, які вдалося врятувати, носити не можна – усе в  кіптяві.
Родина проживає в селі  Півче Здолбунівського району по вулиці Шевченка, 28. Телефон Світлани – 0970519720. Якщо хтось матиме змогу та бажання допомогти родині фінансово, може перерахувати кошти на картку Приватбанку: 5168757282391905. Мосіюк Світлана Василівна.
• Анна Легка

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: