Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Досвід України і Польщі у системі правотворення

«Нас єднає спільний досвід переживання глобальних процесів», – зазначив ректор. Він також наголосив, що проведення Міжнародної українсько-польської науково-практичної конференції є знаковою подією не лише для Рівненщини, але й вітчизняної правової науки в цілому, адже на прикладі Польщі є можливість дослідити правовий простір забезпечення життєдіяльності українського суспільства у європейському просторі. Й досвід цей є досить позитивним. Юрій Бошицький зазначив, що коли збираються представники влади, освіти, бізнесу, культури, тоді разом напрацьовуються цікаві ідеї, які можуть бути корисними для країни. «Наш навчальний заклад має чимало партнерів у різних куточках світу. Зокрема це Центрально-Європейський університет м. Скаліца (Словаччина); Батумська державна морська академія (Грузія); Гіресунський університет (Туреччина); Мішкольцький університет (Угорщина); Державна вища Східноєвропейська школа в Перемишлі (Польща) й ось тепер Гданський університет, - наголосив Юрій Бошицький. – У наших студентів-бакалаврів є чимало прекрасних можливостей для навчання за кордоном. Отож меседжем для студентів повинно стати вільне володіння іноземною мовою, тоді реалізувати себе буде набагато легше. І цьому сприятиме наша співпраця з Гданським університетом».
Польські представники цього навчального закладу - доктор, професор, завідувач кафедри конституційного права та політичних інститутів, колишній декан факультету права й адміністрування Анжей Шміт, доктор, професор кафедри конституційного права та політичних інститутів факультету права й адміністрування Анна Ритель-Варзоха, професор відділу конституційного права та політичних інститутів факультету права й адміністрування Агнешка Гайда у своїх виступах піднімали проблеми організації державної влади й реалізації чинного законодавства, універсалізації правового забезпечення інтеграційних процесів до Європейського Союзу. Вони також наголошували, що сучасна юридична наука не може розвиватися без обміну досвідом між різними науковими школами та пошуку можливостей для апробації та впровадження результатів досліджень. А ще польські науковці представили цікаві, насичені інформацією презентаційні ролики про місто Гданськ та тамтешній університет.
У роботі конференції взяли участь начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський, керуючий справами Рівненської обласної ради Богдан Сологуб, який передав вітання учасникам від голови облради Олександра Данильчука.
На пленарному засіданні із цікавими доповідями - «Загальна теорія судової експертології інтелектуальної власності» та «Недоліки системи безоплатної правової допомоги в Україні» виступили к. ю. н., професор кафедри галузевих правових наук Київського університету права НАН України Петро Біленчук та завідувач кафедри спеціальних юридичних дисциплін РІ КУП НАНУ Артур Мартіросян, які викликали певні дискусії.
Перед початком секційних студій відбулася ще одна неординарна подія у рамках загальноуніверситетського проекту «Інтелектуальна власність України: перлини живопису для студентської молоді» - закриття виставки живописних робіт студентів Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка, на якій були продемонстровані різні техніки виконання. Юрій Бошицький щиро подякував студентам та викладачам закладу за насолоду від споглядання такої краси. Він пообіцяв придбати кілька картин для картинної галереї, що діє при Київському університеті права, й зазначив, що варто започаткувати аналогічну й у Рівненському інституті, як в одному із потужних підрозділів КУП. А ще наголосив, що виставку можна показати і в Гданську, адже інколи культурна дипломатія важливіша будь-яких перемовин.
Одну виставку закрили, й відразу відкрили іншу – колекцію кованих скульптур залюбленої у метал жінки - Ніни Кроки. Усі присутні були у захваті від представлених робіт, а ще наголошували, що вона – ніби продовження алеї кованих скульптур, що розташована прямо перед центральним входом Рівненського інституту КУП. Отож є сподівання, що вистава справлятиме фантастично позитивний настрій на всіх, хто перебуває у стінах навчального закладу.
• Ольга Дем’янчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: